Zahraničí

Tragédie v Tatrách! Na svahu se srazili dva lyžaři, jeden nepřežil

Tragédie v Tatrách! Na svahu se srazili dva lyžaři, jeden nepřežil
Zdroj: Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE

Dva lyžaři se zřejmě ve velké rychlosti srazili přímo na svahu ve slovenském středisku Jasná – Chopok v Nízkých Tatrách. Jeden z nich skončil po srážce v bezvědomí, i přes snahu o oživení zemřel na místě. Druhý z lyžařů skončil v nemocnici. Policie vyzvala lyžaře, aby nepřeceňovali své schopnosti a zbytečně neriskovali.

Ve čtvrtek krátce před polednem přijala horská služba hlášení o srážce dvou lyžařů v lyžařském středisku Jasná na jižní straně Chopoku v Nízkých Tatrách. Kvůli vážnosti zranění na místo zamířil také vrtulník záchranné služby.

Dva lyžaři se podle portálu tvnoviny.sk pravděpodobně srazili ve velké rychlosti, jeden z nich zůstal po srážce s vážným úrazem hlavy v bezvědomí.

"Po příletu záchranné služby byla z vrtulníku pomocí navijáku spuštěna lékařka, která pokračovala v resuscitaci. I přes maximální úsilí všech záchranářů se 28letého lyžaře z Běloruska nepodařilo kvůli rozsáhlým poraněním na hlavě zachránit," sdělila mluvčí záchranné služby Zuzana Hopjaková.

Související obsah

Druhý lyžař byl mezitím převezen do nemocnice sanitkou. Policisté již zahájili trestní stíhání kvůli přečinu usmrcení. Byla nařízena pitva.

"Vyzýváme všechny lyžaře, aby nepřeceňovali své schopnosti, zbytečně neriskovali a mysleli na to, že jsou na svahu spolu s nimi také méně zkušení lyžaři a děti! Nezapomínejte, že alkohol, jako je tomu u řízení, ke sportu nepatří," apelovali slovenští policisté.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz