Zahraničí

Muž zemřel po výbuchu továrny v Katalánsku. Byl přitom tři kilometry daleko

Výbuch chemičky v Katalánsku si nakonec vyžádal celkem tři lidské životy. Jedna z obětí byla zasažena troskami skoro tři kilometry daleko od výbuchu. Podle svědků to vypadalo, že se k domu, do kterého téměř tunový plát železa narazil, blíží ohromná koule ohně.

V úterý otřásl chemičkou u španělského města Tarragona ohromný výbuch, továrnu následně pohltily plameny. Poté, co se podařilo dostat oheň pod kontrolu, našli záchranáři v troskách první oběť. Další muž nakonec zemřel kvůli velmi vážným popáleninám v nemocnici.

Následně se ale ukázalo, že má výbuch celkem tři oběti. Masivní exploze podle agentury Enex totiž do vzduchu vymrštila téměř tunový plát kovu, který spadl přímo na budovu vzdálenou skoro tři kilometry daleko.

V budově se naneštěstí nacházelo několik lidí, jeden z nich v troskách domu a plamenech zemřel. Svědci popsali, že viděli ohromnou ohnivou kouli, jak se řítí k budově.

Související obsah

Nikdo netušil, o co se jedná, lidé se podle agentury Enex mysleli, že spadlo letadlo. Až hasiči později potvrdili, že jde o plát z továrny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz