Khágendra Thapa Magar

Zemřel nejmenší muž na světě († 27)! Podlehl vážné nemoci

Zemřel nejmenší muž na světě († 27)! Podlehl vážné nemoci
Zdroj: Profimedia

V Nepálu zemřel sedmadvacetiletý Khágendra Thapa Magar, který byl považován za nejmenšího muže na světě. Mladík, kterého jeho malý vzrůst proslavil, podlehl zápalu plic.

Smrt nejmenšího muže světa potvrdila jeho rodina. "Když se narodil, byl tak malý, že se nám vešel do dlaně a bylo ho proto velice těžké vykoupat," řekl jeho otec, který se nyní musel s milovaným synem rozloučit.

Khágendra Thapa Magar měřil 67,08 centimetrů a vážil 6,5 kilogramu. "Tedy jako batole," řekl v roce 2010 komisař Guinnessovy knihy rekordů Marco Frigatti, který malého mladíka potvrdil jako rekordmana.   

Později byl sazen Chandrou Bahadurem Dangim, který měřil 54,6 centimetru. Po jeho smrti v roce 2015 se však Khágendra Thapa Magar znovu stal nejmenším mužem světa.

Mladíka objevil podnikatel Min Bahadúr Rana v zapadlé vesnici Pochara ležící 200 kilometrů od Káthmandú. Od té doby ho vozil po trzích po celé zemi a nechával si platit za jeho předvádění. Magar navštívil více než deset zemí a vystupoval v televizích v Evropě i ve Spojených státech.

Související obsah

Magar se snažil žít plnohodnotný život, i když to pro něj nebylo jednoduché. "Je to výzva, když vážíte jen šest kilogramů a nehodíte se do světa, který je uzpůsoben průměrně velkému člověku," řekl v minulosti médiím.

Nejmenším mužem je nyní Kolumbijec Edward Hernández, který měří 70,21 centimetru

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz