Domácí

Poslouchá váš pes na slovo? Město vám promine povinné poplatky

Poslouchá váš pes na slovo? Město vám promine povinné poplatky
Zdroj: Getty Images

Mít poslušného a vychovaného pejska se teď může vyplatit obyvatelům Litovle. Město se totiž rozhodlo, že pokud projde zkouškou poslušnosti, zcela majiteli prominou poplatky za psa.

Od nového roku město Litovel mění výši a podmínky placení některých místních poplatků. Zatímco poplatky za odpady místním vzrostou, pejskaři mohou v tomto roce ušetřit.

Město se rozhodlo sjednotit poplatky za psy bez ohledu na to, zda lidé bydlí ve městě nebo v místních částech. "Místní části jsou součástí města – a i ve městě je polovina zástavby tvořena rodinnými domky se zahradami. Není tedy důvod dělat rozdíl mezi tímto typem zástavby v Litovli a v místních částech," zní vysvětlení v oficiálním stanovisku na stránkách města.

Související obsah

Za psa chovaného v rodinném domě činí nově poplatek 300 Kč, v obytném domě 1 000 Kč, za psa, který žije celoročně na zahradě pak 300 Kč. Nižší poplatky mají majitelé starší 65 let, stejně jako majitelé dvou a více psů. Protože ale místní úředníci předpokládali, že nové uspořádání vyvolá diskuzi a vlnu nevole, nabídli občanům šanci, jak ušetřit.

"Zastupitelé schválili úlevu ve výši 100 % pro ty majitele psa, který prokáže úspěšné splnění zkoušky poslušnosti základního minima nebo zkoušky základní ovladatelnosti," uvádí web města Litovel.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz