Domácí

Hlavní tah z Jihlavy ucpala tragická nehoda, řidič osobáku ji nepřežil

V pondělí kolem osmé hodiny ráno vyjížděli k nehodě hasiči a policisté z Vysočiny. Srážka osobního auta s náklaďákem zcela zablokovala silnici I/38 z Jihlavy do Havlíčkova Brodu. Zatímco řidič kamionu podle informací TN.cz vyvázl bez zranění, řidič osobáku na místě zemřel. Příčinu nehody policisté vyšetřují. Silnice je podle aktuálních informací už plně průjezdná.

Ke střetu došlo nedaleko Antonínova Dolu, poblíž křižovatky Tři věžičky nedaleko centra Jihlavy. Podle informací TN.cz policisté odkláněli dopravu přes okolní obce a všude se tvořily dlouhé kolony.

"Deset minut po osmé jsme přijali oznámení o dopravní nehodě. Stala se zhruba 200 metrů za křižovatkou na silnici první třídy 38 ve směru na Havlíčkův Brod. Střetlo se zde nákladní vozidlo s osobním vozidlem, v osobním vozidle zemřel řidič. Příčinu, okolnosti a míru zavinění na této dopravní nehodě šetříme a místo je zcela neprůjezdné. Policisté odklání provoz přes Červený Kříž a Antonínův Důl zpět na komunikaci I/38. Doba uvolnění komunikace bude záviset na době vyšetřování a odstraňování následků," řekla v pondělí ráno policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Příčina nehody zatím známá není, vyšetřovatelé podle dostupných informací pracují se třemi variantami. Řidič osobáku do kabiny náklaďáku s cizí poznávací značkou mohl najet vinou nepozornosti či mikrospánku. Pravděpodobnou možností je i to, že řidič dostal smyk na zledovatělé silnici a nedokázal udržet kontrolu nad vozidlem.

Osobní vůz po střetu skončil zapasovaný pod kabinou kamionu a je zcela zničený. Po třetí hodině odpoledne byla silnice znovu zprůjezdněna.

Související obsah

Hasiči oznámení o nehodě dostali jen několik minut po policistech. Na místě střetu zasahovala jednotka z Jihlavy. Podle dostupných informací nebylo potřeba z auta nikoho vyprošťovat, na silnici ale uniklo několik větší množství nafty.

"Velitel zásahu z místa potvrzoval střet nákladního a osobního vozidla s tím, že při nehodě došlo k úmrtí jedné osoby. Při nehodě uniklo na komunikaci přibližně 200 litrů nafty, provádíme její likvidaci za pomoci sorbentu. Informovali jsme odbor pro životní prostředí Jihlava a Havlíčkův Brod o situaci," řekla mluvčí hasičů Petra Musilová.

Policie a hasiči vyjeli v pondělí před polednem také k nehodě dodávky poblíž Moravské Třebové v Pardubickém kraji. Silnice třetí třídy tam musela být zcela uzavřena. "Měli jsme nahlášenu nehodu hořící dodávky, k níž vyjížděli policisté,“ potvrdila TN.cz policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz