Pohřeb

Pohřeb věštkyně Jolandy se blíží. Detaily posledního rozloučení

Pohřeb věštkyně Jolandy se blíží. Detaily posledního rozloučení
Zdroj: kartarka-jolanda.eu

Poslední rozloučení se zesnulou věštkyní Jolandou, tedy ženou, kterou proslavila věštba z karet a především originální hlášky, se uskuteční tento čtvrtek v Děčíně.

"Ano, pohřeb zajišťujeme my. Konat se bude ve čtvrtek ve 14 hodin tady v Děčíně,“ potvrdil TN.cz zaměstnanec pohřebního ústavu Zdeněk Zvěřina. Pohřební služba na svém webu uvádí, že většinu obřadů odbavuje v síni na hřbitově na děčínských Folknářích.

Jolandu proslavila nyní již zlidovělá zvolání jako "vidim velký špatný“ (což nevěstilo nic dobrého) či "hodně budeš někde“ (ve smyslu pozitivního posunu někam dál). Věštkyně, která by v únoru oslavila 56. narozeniny, zemřela v pátek na komplikovaný zápal plic. Se zdravotními potížemi se potýkala delší dobu.

Související obsah


Věštění z karet se v rodině Jolandy, jež veřejně neužívala své celé jméno, předávalo z generace na generaci. Věštila její maminka, babička i tetičky. Sama Jolanda své nadání odhalila již v dětství, jako malá prý vnímala věci, které jiní neviděli a dospělí jí je neuměli vysvětlit.


Mezi veřejností a zejména uživateli internetu ale věštkyni Jolandu spíš než ezoterické dovednosti proslavila její svérázná mluva a nepříliš uhlazené znějící věty. Publikum muselo často dumat nad jejich zamýšleným významem.

jem, pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz