Zmizení

Soud potvrdil babičce zmizelé Valerie trest, žena u soudu nebyla

Pražský soud zamítl odvolání Soni Kvasničkové, která dodnes nevysvětlila zmizení své vnučky Valerie (6). Definitivně tak potvrdil osmiletý trest mimo jiné za týrání. Obžalovaná žena v úterý do soudní síně nedorazila.

Osmileté vězení Obvodní soud pro Prahu 3 uložil babičce zmizelé dívenky už loni v létě, tehdy ale rozsudek nebyl pravomocný. Soňa Kvasničková zřejmě tušila, že s odvoláním neuspěje, požádala proto, aby se jednalo v její nepřítomnosti. Úterní verdikt si tak vyslechl její advokát.

Ten argumentoval především tím, že se podle něj nepodařilo spolehlivě prokázat, že žena vnoučata týrala. Soud byl ale jiného názoru a potvrdil trest za týrání, ohrožování výchovy, opuštění dítěte, ale také za zpronevěru. Vraždu Valerie, kterou podle policie babička utýrala, se nepodařilo prokázat.

Šestiletá Valerie se ztratila na podzim 2017, trvalo ale několik měsíců, než si toho vůbec někdo všiml. Rodina přitom byla pod dohledem sociálních pracovníků a ještě jedné doprovodné organizace. Soňa Kvasničková je od srpna 2018 ve vazbě.

Související obsah

Kriminalisté si myslí, že dívenku, kterou prý často mlátila, možná utýrala k smrti. Protože se ale nikdy nenašlo tělo, nemohli ji obvinit. Soňa Kvasničková nejprve o Valerii mlčela a pak tvrdila, že ji odvezla ke své dceři do Německa. Podle vyšetřovatelů to bylo ale spolehlivě vyvráceno.

Babička byla obžalována ze zpronevěry, protože pobírala dávky i v době, kdy byla Valerie už nezvěstná. Šestiletá dívenka byla spolu se svými třemi sourozenci svěřena do její péče i přesto, že byla Kvasničková v minulosti trestaná za násilí na vlastních dětech.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz