Domácí

Rychlý zásah zachránil řidiči dodávky život. Za volantem mu selhalo srdce

Rychlý zásah zachránil řidiči dodávky život. Za volantem mu selhalo srdce
Zdroj: TN.cz

Záchranáři v úterý odpoledne vyjížděli k nehodě dodávky na Novojičínsku. Nebýt jejich včasného zásahu, řidič by zřejmě zemřel. Do svodidel narazil zřejmě kvůli zástavě srdce. Na místě zasahoval záchranářský vrtulník.

Nehoda se stala v úterý odpoledne mezi Příborem a Novým Jičínem u obce Libhošť. Podle záchranářů 49letého řidiče dodávky zřejmě postihly potíže se srdcem. Po jeho zástavě měl ztratit vědomí, narazit do svodidel a obrátit vůz na bok.

Z dodávky ho vytáhli svědci, v tu chvíli nejevil žádné známky života. Když dorazili záchranáři, začali muže oživovat. "Prováděli nepřímou srdeční masáž, zavedli mu umělou plicní ventilaci, podávali léky. Nakonec se jim podařilo krevní oběh pacienta obnovit," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

"Okolnosti nehody a stav pacienta naznačují interní potíže s následnou srdeční zástavou," dodal Humpl. Muž po nehodě utrpěl drobnější zranění. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu ho ale za stálého monitorování životních funkcí přepravil do ostravské nemocnice vrtulník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz