Domácí

Seniorka z Brna přišla o peníze i doklady. Zasáhl neznámý poctivec

Seniorka z Brna přišla o peníze i doklady. Zasáhl neznámý poctivec
Zdroj: isifa.com

Nepříjemné překvapení čekalo 68letou ženu z Brna, když se vrátila domů z nákupu. Z její kabelky zmizela peněženka s veškerými doklady a více než 12 tisíci korunami. Ukázalo se, že seniorka měla štěstí v neštěstí. Peněženku poctivý nálezce odevzdal pracovníkovi nákupního centra a ten policejní hlídce.

"Naše hlídka procházela nákupním centrem, když ji zpozoroval prodavač a předal jí peněženku, která už delší dobu ležela v obchodě. Napřed se zdálo, že obsahuje jen tisíc korun a drobné mince, v zadní kapse se ale nacházelo dalších 11 tisíc. Majitelku strážníci vypátrali na základě informací na dokladech nalezených v peněžence," řekl TN.cz policejní mluvčí Jakub Ghanem.

Strážníci seniorku požádali, aby si peněženku přišla převzít na služebnu. Její radost, když zjistila, že nechybí ani jediná koruna, byla podle policie obrovská.

Související obsah

Přímo v nákupním centru ženu nenapadlo hledat. Nepamatovala si totiž, kdy přesně peněženku ztratila. Ostraha nákupního centra zase mezitím čekala, jestli se o ni někdo přihlásí. 

V to, že jí někdo doklady a hlavně ztracené peníze ještě někdy vrátí, seniorka prý už ani nedoufala. Podle informací policie však není komu za poctivý nález poděkovat. Kdo peněženku s více než 12 tisíci korunami na pokladní pult v jednom z obchodů v nákupním centru položil, si totiž nikdo nevšiml.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz