Domácí

Labuť si zlomila křídlo, hasičům dlouho prchala! Nakonec ji zachránili

Brněnští hasiči zachránili labuť se zlomeným křídlem. Poraněné zvíře se na vodní hladině dlouho nedařilo odchytit. Nakonec si ho ale odvezli pracovníci záchranné stanice pro ptáky.

Hasiče ke zraněné labuti přivolali městští strážníci. Do Komárova k řece vyrazila speciální jednotka. "Je to jednotka, která zasahuje standardně u klasických hasičských zásahů, ale nad rámec toho se ještě specializuje na záchranu a odchyt zvířat," vysvětlil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.


Náročný zásah trval přes hodinu. Dva hasiči se zvíře snažili chytit pomocí sítě a podběráku. "Až když se dostala na chvíli na břeh, tak tam jeden z hasičů byl rychlejší než ta labuť a podařilo se ji nakonec odchytit," řekl Mikoška.

 

Související obsah


Další složitý úkol pak byl dostat ji přes řeku na správný břeh. Pro poraněnou labuť si pak přijel zaměstnanec Záchranné stanice pro dravé ptáky z Rajhradu.


"Záchrana zvířat je poměrně obvyklá záležitost. Setkáváme se s ní celkem často, nicméně odchyt labutě patří spíš mezi ty kuriózní typy zásahů," doplnil Mikoška. Nejčastěji jsou to větší zvířata, koně, vysoká zvěř, kočky anebo psi.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz