Domácí

Muž odpálil v restauraci ohňostroj. Ve vězení může strávit až dva roky

Na stole uvnitř restaurace v centru Prahy ve středu večer odpálil šestatřicetiletý muž ohňostroj. Několik lidí zranil a také poškodil vybavení restaurace. Přivolaní strážníci nakonec zjistili, že muž byl pod vlivem alkoholu i drog.

Uvnitř restaurace nedaleko pražského Klementina v tu chvíli bylo asi šedesát lidí. "Husova 19, máme tady podezření na výtržnost, jeden člověk v plný restauraci odpálil dýmovnici, vykouřilo to celou hospodu," ozvalo se v policejní vysílačce.

Lidé v panice vybíhali ze zakouřené hospody z níž se rozléhaly rány ven. Na místo vyrazila i státní policie. "Několik osob utrpělo lehké popáleniny v oblasti končetin, které si nevyžádalo lékařské ošetření. Došlo také k poškození oděvů přítomných lidí," uvedla policejní mluvčí Luce Drábková.

Pyrotechnika poničila také vybavení restaurace. Policisté muže zadrželi přímo na místě. Proč krabici s rachejtlemi odpálil uvnitř budovy, vysvětlit nedokázal. "Orientační dechová zkouška potvrdila u muže více než 1,7 promile alkoholu v dechu, pozitivní byl také test na omamné a psychotropní látky," doplnila mluvčí.

Související obsah

Muž měl být pod vlivem kokainu. Teď je podezřelý z výtržnictví a poškození cizí věci, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz