Zahraničí

Kim vyrazil do divadla i se svou tetou. Lidé šest let mysleli, že je mrtvá

Kim vyrazil do divadla i se svou tetou. Lidé šest let mysleli, že je mrtvá
Zdroj: Profimedia

Severokorejský vůdce Kim Čong-un všechny překvapil, když se v sobotu ukázal na slavnostech lunárního Nového roku. Poblíž něho totiž seděla na židli jeho třiasedmdesátiletá teta Kim Kjong-hi. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ji lidé nepovažovali za mrtvou.

Lidé se domnívali, že Kim Kjong-hi zemřela ve stejném roce jako její manžel Čang Song-tchek. Toho nechal v prosinci roku 2013 severokorejský vůdce popravit za velezradu. Od té doby nikdo Kimovu tetu neviděl. 

Někteří si mysleli, že byla také popravena. Jiní zase, že spáchala po smrti svého muže sebevraždu. A v roce 2015 se objevila zpráva o možné otravě. Spekulovalo se také o problémech s cukrovkou nebo se srdcem. 

V sobotu tyto zvěsti Kim Kjong-hi po šesti letech vyvrátila. Objevila se v divadle Samčijon v Pchjongjangu, kde se konaly slavnosti lunárního Nového roku, uvedl portál Japan Times. Na koncert dorazila také vůdcova manželka a další významní úředníci. 

Související obsah

Po tetině vystoupení na veřejnosti se začaly tentokrát objevovat spekulace o tom, proč se vlastně najednou vrátila. Jednou z možností například je, že se stala členem parlamentu. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz