Domácí

Vražda pumpařky u vrchního soudu. David Š. půjde sedět na 19 let

Vrchní soud v Praze v úterý potvrdil trest 19 let pro Davida Šindlera za vraždu pumpařky v Nelahozevsi na Mělnicku. Proti původnímu nepravomocnému rozsudku pražského krajského soudu se odvolal jak obžalovaný David Šindler, tak státní zástupce. Zatímco Šindlerovi se 19 let ve vězení za vraždu zdálo moc, státní zástupce pro něho požadoval výjimečný trest. Vrchní soud

David Šindler, který pumpařku chladnokrevně zastřelil, opakovaně tvrdí, že nic takového neudělal. Při prvotních výsleších dokonce tvrdil, že na místě ani nebyl. Že se loupeže zúčastnil potvrdil jeho kumpán Ivan Hollitzer, který byl loni v říjnu odsouzený ke čtyřem letům vězení.

Hollitzerův rozsudek je již pravomocný, protože svůj trest přijal a ani on, ani žalobce se proti rozsudku neodvolali. Šindler na finální verdikt zatím stále čeká. Hollitzer u soudu tvrdil, že šel pouze loupit a nepočítal s tím, že jeho kumpán někoho zastřelí.

Související obsah

Podle informací policie muži v kuklách vběhli do budovy čerpací stanice a jeden z nich držel zbraň. Aniž by sdělil prodavačce jakékoli požadavky, namířil zbraň proti ní a vystřelil. Žena byla na místě mrtvá. Dvojice lupičů si pak odnesla pokladnu s deseti tisíci a třemi kartony cigaret. Hollitzer měl být vyzbrojený paralyzérem, Šindler pistolí.

Rozsudek Vrchního soudu v Praze je pravomocný. Obhajoba chtěla případ vrátit k přezkoumání důkazů, to však soud zamítl. Všechny důkazy ukazují na Šindlera.
 

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz