Zahraničí

Další skandál královské rodiny: Princ Andrew bojkotuje vyšetřování v USA!

Syn královny Alžběty, princ Andrew, nespolupracuje s americkými úřady v případu Jeffreyho Epsteina. Epstein byl odsouzený za sexuální obtěžování a čelil dalším obviněním. Minulý rok spáchal sebevraždu. Princ Andrew se s ním údajně přátelil. Zapletení do sexuálních skandálů ale popírá.

Britská královská rodina nezažívá právě jednoduché časy. Sotva se uklidnila situace kolem prince Harryho a jeho ženy Meghan, kteří se rozhodli vzdát se svých královských rolí, vrací se na titulní strany světových médií kauza prince Andrewa.

Američtí vyšetřovatelé se s princem Andrewem údajně snaží spojit kvůli skandálům Jeffreyho Epsteina už od loňského listopadu. Andrew před pár měsíci tvrdil, že je s úřady ochotný spolupracovat. Zatím to ale neudělal.

"Newyorský jižní okrsek a FBI kontaktovaly právní zástupce prince Andrewa a žádaly o jeho výslech. Zatím poskytuje nulovou spolupráci," stěžuje si státní zástupce Geoffrey Berman.

Související obsah

Jeffreyho Epsteina v USA odsoudili za to, že nabízel k prostituci nezletilou dívku a čelil dalším obviněním v souvislosti se sexuálním obtěžováním. Loni v srpnu spáchal v cele sebevraždu. Mezi ženy, které Epsteina obvinily, patří také Virginia Guiffreová. Ta tvrdí, že byla v sedmnácti letech donucena k pohlavnímu styku se synem královny Alžběty.

"Vytrvalé odmítání prince Andrewa spolupracovat s úřady poté, co dal najevo, že bude připravený vypovídat, vznáší ještě více otázek," má jasno ženin advokát.

Princ Andrew skandál ještě vyostřil, když v listopadu řekl, že svého vztahu s Epsteinem nelituje.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz