Zahraničí

Další skandál královské rodiny: Princ Andrew bojkotuje vyšetřování v USA!

Syn královny Alžběty, princ Andrew, nespolupracuje s americkými úřady v případu Jeffreyho Epsteina. Epstein byl odsouzený za sexuální obtěžování a čelil dalším obviněním. Minulý rok spáchal sebevraždu. Princ Andrew se s ním údajně přátelil. Zapletení do sexuálních skandálů ale popírá.

Britská královská rodina nezažívá právě jednoduché časy. Sotva se uklidnila situace kolem prince Harryho a jeho ženy Meghan, kteří se rozhodli vzdát se svých královských rolí, vrací se na titulní strany světových médií kauza prince Andrewa.

Američtí vyšetřovatelé se s princem Andrewem údajně snaží spojit kvůli skandálům Jeffreyho Epsteina už od loňského listopadu. Andrew před pár měsíci tvrdil, že je s úřady ochotný spolupracovat. Zatím to ale neudělal.

"Newyorský jižní okrsek a FBI kontaktovaly právní zástupce prince Andrewa a žádaly o jeho výslech. Zatím poskytuje nulovou spolupráci," stěžuje si státní zástupce Geoffrey Berman.

Související obsah

Jeffreyho Epsteina v USA odsoudili za to, že nabízel k prostituci nezletilou dívku a čelil dalším obviněním v souvislosti se sexuálním obtěžováním. Loni v srpnu spáchal v cele sebevraždu. Mezi ženy, které Epsteina obvinily, patří také Virginia Guiffreová. Ta tvrdí, že byla v sedmnácti letech donucena k pohlavnímu styku se synem královny Alžběty.

"Vytrvalé odmítání prince Andrewa spolupracovat s úřady poté, co dal najevo, že bude připravený vypovídat, vznáší ještě více otázek," má jasno ženin advokát.

Princ Andrew skandál ještě vyostřil, když v listopadu řekl, že svého vztahu s Epsteinem nelituje.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz