Zahraničí

Pohodička, nebo boj s paparazzi? Takhle tráví dny Harry a Meghan

Pohodička, nebo boj s paparazzi? Takhle tráví dny Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia

Princ Harry a jeho žena Meghan začínají novou životní kapitolu jako "obyčejní lidé". Usadili se ve svém novém domě v kanadském Vancouveru a namísto královských povinností dělají prostě to, co chtějí. Jednoduché to ale nemají. Panuje dokonce obava, že nápor paparazzi nezvládnou a zase se pokorně vrátí do bezpečí Velké Británie.

Přestože už oficiálně nejsou členy královské rodiny, jsou Harry s Meghan stále známí jako vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Královská rodina prý jejich plnému osamostatnění přeje, ale není si jistá, že zvládnou tíhu mediální pozornosti. Pár si mezitím užívá soukromého života.

Harry s Meghan jsou známí svou láskou ke sportu a pohybu, Vancouver je tak pro ně jako stvořený. Ačkoli je toto přístavní město na severu, mrazy tu obvykle nebývají nijak kruté a lidé tak mohou využívat například četné turistické trasy po celý rok.

Meghan byla nedávno spatřena na procházce ve společnosti malého Archieho a svých dvou psů. Na sobě měla mít jen lehkou bundu a sportovní oblečení. Zdá se, že ani Harry příliš nezahálí. V Severním Saanichu, kde pár žije, se nachází letecké muzeum a akvárium.

Zejména Meghan si užívá spousty výletních stezek a také vinařství. Vévodkyně ze Sussexu totiž relaxaci se sklenkou vína miluje. Prostředí plné zeleně navíc pomáhá rozvíjet Archieho vztah k přírodě.

Související obsah

Harry i Meghan hodlají i v Kanadě pokračovat ve svých filantropických počinech. Zejména Harry sloužil lidem celý život a nehodlá se zastavit jen proto, že se oba pohnuli dál. Pár má v plánu více spolupracovat se severoamerickými charitativními organizacemi, ale stále si budou držet nablízku ty britské. Oba se shodli na tom, že Spojené království budou pravidelně navštěvovat.

Všudypřítomní novináři ale Harrymu a zejména křehké Meghan chvíle klidu neváhají narušit. Sami vévoda a vévodkyně ze Sussexu připouští, že tlak, který na ně média vyvíjí, je obrovský. Panství Frogmore, které nedávno prošlo rekonstrukcí, by jim mělo sloužit jako britská základna, kde by si mohli oddechnout, aniž by se museli vracet ke královským povinnostem.

Zobrazit pspvek na Instagramu

After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as senior members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support. - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image PA

Pspvek sdlen The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Napřed ale musí vrátit 2,4 milionu liber britským daňovým poplatníkům, z jejichž kapsy se platila renovace Frogmoru. Šéfredaktorka magazínu Majesty Ingrid Sewardová řekla: "Samozřejmě, že nejbezpečnější místo pro Harryho a Meghan je ve Velké Británii." Zmínila také, že v Kanadě neplatí stejná pravidla jako v Británii.

"Palác je Sussexy velmi znepokojený, mimo objetí rodiny jsou velmi zranitelní. Připravuje se pohotovostní plán pro případ, že Sussexové náhle otočí a řeknou" "Můžeme se vrátit pod tvé křídlo?"," uvedl zdroj blízký královské rodině.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz