Domácí

Děs na studentských kolejích: Mladík spadl z okna, ráno i dívka, nepřežila

K pádu z okna záchranáři nevyjíždějí tak často, v noci ze středy na čtvrtek ale byli k takové události přivoláni hned několikrát.

První volání o pomoc přišlo z pražského Suchdola z areálu vysokoškolských kolejí již těsně po půlnoci. Zde mělo dojít k pádu mladého muže. "Zraněným je jedenadvacetiletý muž, vypadl z okna asi z výšky šesti metrů," potvrdila Jana Poštová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Praha.


"Záchranka převezla zraněného s pohmožděnými zády do Vojenské nemocnice," doplnila. Muž by měl být mimo ohrožení života.
 

Další podobná událost vyvolala zděšení mezi studenty ubytovanými na vysokoškolské koleji Kajetánka v Radimově ulici na Praze 6. Na tísňové linky jich volalo hned několik.

"Po šesté hodině ranní byl na tísňovou linku ohlášen pád člověka z okna. Případ v tuto chvíli prošetřujeme, nelze tedy zatím prozradit další bližší údaje. Mohu ale potvrdit, že dotyčný člověk svým zraněním podlehl," potvrdila Lucie Drábková, tisková mluvčí pražské policie. Příčiny pádu nyní prošetřuje prošetřuje.

K pádu mělo dojít z vyšších oken budovy, zřejmě z 12. patra. Zemřelou by měla být žena, pravděpodobně zde ubytovaná studentka. "Šlo o dvacetiletou dívku. S oživováním začali nejprve laici na místě za asistence záchranářů na telefonu. Jakmile dorazila záchranka a lékař, museli bohužel konstatovat zranění neslučitelná se životem," potvrdila Poštová z pražské záchranky.

Víte více o událostech, ke kterým na koleji v Suchdole i na Kajetánce došlo? Znáte příčiny obou událostí? Ozvěte se nám na zpravy@nova.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz