Zimní speciál

ČHMÚ varuje před silným větrem! Hrozí úrazy i pády stromů

ČHMÚ varuje před silným větrem! Hrozí úrazy i pády stromů
Zdroj: Getty Images

Výstrahu před větrem vydal Český hydrometeorologický ústav, udeřit by měl v noci ze čtvrtka na pátek. Komplikovat může i víkendové plány lyžařům, kteří se chystají strávit pololetní prázdniny na horách.

Vítr zesílí zhruba od půlnoci, výstraha zatím platí až do páteční patnácté hodiny. Zasáhne střední linii země, výstraha platí pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Vysočinu, Olomoucký a Moravskoslezský. Zde obyvatelé pocítí zpočátku čerstvý, přechodně silný, západní až jihozápadní vítr s nárazy 55 až 70 km/h.

Zdroj: ČHMÚ

"Toto je předběžné varování, doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí," radí ČHMÚ. Hrozí poškození stromů a lesních porostů i menší škody na budovách a následné nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Ty mohou vyvolat i možné komplikace v dopravě.

Chcete-li škodám předejít, nezapomeňte zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Při pohybu venku a při řízení vozidel dbejte zvýšené opatrnosti.

Související obsah

Opatrní buďte také na horách, zejména tedy na Šumavě, v Orlických horách, v Jeseníkách a Rychlebských horách. Na horách je podle meteorologů lepší omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Kromě pátku očekávají silnější vítr také v neděli po celý den, předpokládají opět západní až jihozápadní vítr s nárazy 55 až 70 km/h.

Vítr se prohnal Českem i v úterý. Padající stromy zasáhly někoilk aut:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz