Zahraničí

Britský velvyslanec: Britové získají pocit svobody, Česku bych brexit nedoporučil

Dlouho očekávaný odchod Velké Británie z Evropské unie je tu. Brexit se podle britského velvyslance Nicka Archera dotkne ihned po odchodu spíše samotných Britů, kteří podle něj získají větší pocit svobody. Odchod z EU by Česku nedoporučil.

Pátek je posledním dnem, kdy je Velká Británie součástí Evropské unie, už o půlnoci v noci na sobotu ale nastane dlouho očekávaný brexit. Mnoho lidí tápe, jak se jich odchod Británie vlastně dotkne.

Podle velvyslance Velké Británie v České republice Nicka Archera nenastanou bezprostředně po brexitu žádné výrazné složitosti, ale zejména v Británii dojde k velké změně nálady, mimo ostrovy ale podle něj změny nebudou tak zásadní.

"Stále budeme západní zemí, stále budeme mít stejné hodnoty, stejné ambice, ale máme takový ten pocit, že můžeme dělat mnohem víc věcí najednou, že budeme více svobodní," řekl v pořadu Snídaně s Novou Archer.

Související obsah

Británie se podle něj bude i nadále snažit vyjít vstříc například studentům či turistům, o podmínkách například studia v Británii se ale bude teprve jednat.

Archer uvedl, že by České republice odchod z Evropské unie nedoporučil, protože Česko není Británie.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz