útok

Útočníka z Londýna propustili před týdnem z vězení! Sledovala ho policie

Útočníka z Londýna propustili před týdnem z vězení! Sledovala ho policie
Zdroj: APTN

Britská policie identifikovala útočníka, který na jihu Londýna pobodal tři lidi, než ho policisté zastřelili. Útok spáchal dvacetiletý Sudesh Amman, který byl teprve před týdnem propuštěn z vězení. Tam si odpykával trest za teroristické trestné činy.

Dvacetiletý muž byl v době útoku v obchodě na ulici Streatham High pod aktivním policejním dohledem. Díky tomu se ho podařilo zastavit ihned poté, co začal útočit. Podle svědků byl ozbrojený mačetou a na těle měl připevněnou maketu bomby. Informoval o tom portál BBC.

I přesto stihl Amman nožem zranit tři lidi, než ho policisté zastřelili. Nikdo ze zraněných by neměl být v ohrožení života. Britská policie po útoku oznámila, že prohledávala domy na jihu Londýna a v Hertfordshiru. "Nikdo nebyl zatčen a nadále pokračuje vyšetřování," uvedla poté.

Výstřely se na jihu Londýna ozvaly v neděli krátce po 14. hodině tamního času. Podle svědků Amman vtrhl do jednoho z obchodů a začal bodat zákazníky. Poté vyšel ven, kde ještě pobodal jednu ženu. Policisté ho zastřelili před lékárnou, krátce poté informovali, že případ vyšetřují jako terorismus.

 

Související obsah

Sudesh Amman si odpykal polovinu ze svého trestu tří let a čtyř měsíců ve vězení a na svobodu se dostal na konci ledna. Zatčen byl v květnu 2018 s podezřením, že plánoval teroristický útok. V listopadu 2018 ho soud poslal do vězení za držení dokumentů a knih podněcujících k násilí a terorismu.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz