Domácí

V babyboxu našli chlapečka, dostal jméno Tony. Čeká na speciální dar

V babyboxu našli chlapečka, dostal jméno Tony. Čeká na speciální dar
Zdroj: Profimedia

V olomouckém babyboxu našli v neděli odpoledne zdravého chlapečka, který dostal jméno Tony. Na sobě měl bílou kombinézu a růžovou čepici. Od České mincovny dostane zlatý dukát.

Chlapeček se objevil v babyboxu Fakultní nemocnice Olomouc v neděli v časné odpoledne. "Viděl jsem jej na fotografii v elegantní bílé kombinéze a v pruhované fialovorůžové čepici," popsal zakladatel babyboxů Ludvík Hess s tím, že zjistit další informace ho stálo velké úsilí.

Zdravotníci prý Hesse několikrát zpovídali, než se ujistili, že do nemocnice volá opravdu on, a sdělili mu, že hošík je v pořádku. "Stal se předmětem mimořádného utajení. Byl jsem několikanásobně prověřen, zda se za hlasem v telefonu neskrývá ukrajinská rozvědka," vtipkoval Hess.

Chlapec dostal jméno Tony a v postýlce na novorozeneckém oddělení olomoucké nemocnice už čeká na nové rodiče. Letos jde o druhé odložené miminko, celkově už babyboxy zachránily 201 děťátek. Podívejte se na reportáž TV Nova o 200. nalezeném miminku:

 

Související obsah

Zároveň bude Tonda prvním miminkem z babyboxu, které dostane zlatý dukát. "Zvyk, který vymysleli Jaroslav Černý z České mincovny a Jiří Hrabovský, mí dávní přátelé. Nadšeně jsem souhlasil. Rozumějte dobře - dukát dostanou děťátka, nikoli nešťastné maminky," vysvětlil Hess.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz