Jelen

Jelen se zasekl parohy do mrtvého soka, hasiči při záchraně riskovali

Hasiči v Jihočeském kraji měli o víkendu opravdu velmi netradiční zásah. V ohradě od sebe museli oddělit dva jeleny, kteří do sebe byli zakleslí parožím, jedno zvíře bylo mrtvé, druhé se snažilo dostat pryč.

V Haklových Dvorech v Českých Budějovic se jelen zaklesl do paroží jiného jelena, mohlo se jednat o jeho soka. Zvíře nebylo bez pomoci schopné se z této pasti dostat. Tělo mrtvého jelena, do kterého byl zaseknutý, táhl za sebou.

Hasiči museli jelena nejdříve odchytit, protože sebou nebezpečně házel, a bylo tak nebezpečné i pro přivolané hasiče. Jeden z hasičů se snažil nejprve k jelenovi opatrně přistoupit, nakonec mu ale museli pomoci jeho kolegové, společně se jim podařilo zvíře zalehnout a nožem odříznout část paroží, a tak je od sebe oddělit. Osvobozený jelen okamžitě utekl do volné přírody.

Související obsah

Nebezpečný zásah nakonec trval jen několik minut a ani jeden z hasičů při něm nebyl zraněn, uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Ze záběrů je však patrné, že ke zranění od kopyt nebo parohů občas chyběly jen centimetry.

Hasiči jsou běžně přivoláváni k případům, kdy se do nebezpečí dostanou zvířata, většinou se ale jedná o pomoc domácím mazlíčkům nebo například ptákům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz