Domácí

V Česku hustě sněžilo, v Krkonoších jsou skvělé podmínky pro lyžaře

V Česku hustě sněžilo, nejvíce sněhu přibylo na horách. V Krkonoších dokonce několik desítek centimetrů. Štáb TV Nova se proto vydal prozkoumat, jaké jsou podmínky pro lyžování v Peci pod Sněžkou.

Zima je v plném proudu, letošní sezóna ale lyžování zatím moc nepřála. V posledních dnech ale připadl zejména na horách čerstvý sníh, lyžaři tak konečně mohli vyrazit i na přírodní prašan.

Díky tomu se ve čtvrtek v areálu v Peci pod Sněžkou konečně rozjedou všechny vleky a sjízdné budou všechny sjezdovky. Navíc se otevře i sáňkařská dráha z Černé hory do Jánských Lázní.

Na hřebenech Krkonoš leželo před sněžením kolem 70 centimetrů sněhu, horská služba až s novým sněhem vyhlásila druhý stupeň lavinového nebezpečí, připadlo totiž 30 až 40 centimetrů nového sněhu.

Související obsah

Na návětrných stranách je sněhu mnohem více, podle horalů je tak možné, že bude ve čtvrtek letos poprvé vyhlášen třetí stupeň lavinového nebezpečí.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz