Zahraničí

Paparazziové otravují víc jejich sousedy, než Harryho a Meghan

Paparazziové otravují víc jejich sousedy, než Harryho a Meghan
Zdroj: Getty Images

Zatímco Harry s Meghan jsou na to být terčem objektivů již zvyklí, pro většinu Kanaďanů je cvakání blesků věc téměř nevídaná. Příchod královských utečenců tak jinak poklidné kanadské vody značně rozbouřil. Zdá se, že víc než vyhlídka na členy královské rodiny v sousedství, Kanaďany rozčiluje jejich publicita.

Kanadu si Harry s Meghan zřejmě k životu nevybrali náhodou. Kanada byla Meghaniným domovem v době, kdy v Torontu natáčela televizní seriál Kravaťáci. Ze seriálu musela odejít poté, co se vdala za prince Harryho.

Kanada byla dobrou volbou také proto, že je jednou z 53 zemí Britského společenství, tedy sdružení Velké Británie a jejích bývalých kolonií. Provincie Britská Kolumbie, do které patří i Vancouver, kde Harry s Meghan a malým Archiem žijí, má navíc speciální zákon o ochraně soukromí.

Související obsah

Ten má podle právníka Davida Frasera chránit jednotlivce před narušením soukromí. "To, co narušení soukromí představuje, je však vágní a do značné míry nedefinované. Jedna věc, která stojí za zmínku, je to, že i když máme tyto zákony a máme je po dlouhou dobu, reálně se příliš často nepoužívaly a nebyly použity v souvislosti s královskými osobnostmi jako celebritami. Snad je to proto, že v Kanadě nemáme stejnou paparazzi kulturu," říká Fraser.

Místní média spekulují o tom, že právě mediální pozornost byla jedním z důvodů, proč Harry s Meghan utekli do Kanady. Doufali prý, že tu budou moci svého syna vychovávat co možná nejvíc "normálně". Tlak a pozornost, kterým musela čelit, si vybíraly daň zejména na křehké Meghan.

Související obsah

Mnohdy až brutálně odhodlaní paparazziové dráždí i obyvatele ostrova Vancouver. Často se totiž podle tamních médií stává, že se samozvaní investigativci nalodí na místní "vodní taxi" a z něj se snaží alespoň zahlédnout exkrálovský pár.

Většina provozovatelů lodní dopravy se tak zařekla, že žádné fotografy do blízkosti obydlí Sussexů nedoveze. "Beru lidi ven, aby fotili orly, velryby a tuleně, ne aby koukali někomu do oken. Jsou to taky lidé," řekl portálu Express jeden z provozovatelů vodního taxíku.

Související obsah

Ve městě, kde Sussexové žijí, se také rozrůstají "beztiskové" zóny. Nápisy, které mají otravné jedince s fotoaparáty zapudit, se objevují i na dveřích do obchodů, které Harry s Meghan navštívili. Jeden ze sousedů dokonce na facebooku založil skupinu, kde se mohou místní navzájem varovat před paparazzii a případně tak pomoci Harrymu a Meghan se jim vyhnout.

Právě sousedé jsou totiž také častými terči zvědavců, kteří touží po pikantnostech ze života exkrálovského páru a doufají, že právě lidé ze sousedství jim nějakou tu lahůdku prozradí. Ti však stojí o jediné – mít svatý klid, jako před příchodem Harryho a Meghan.

Madonna nabídla Harrymu a Meghan svůj byt v New Yorku:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz