Prodejna

Trus a mrtvé myši! Inspekce v lednu zavírala obchody i restaurace

Trus a mrtvé myši! Inspekce v lednu zavírala obchody i restaurace
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) v lednu uzavřeli řadu ochodů s potravinami. Na výskyt myšího trusu doplatily i další provozovny – například pivnice a restaurace. Právě potíže se škůdci stály za problémy s hygienou v téměř všech případech.

Mezi časté prohřešky, které vedou k zavření prodejny, patří myší trus, škůdci a plísně na zdech. Velké rozdíly jsou v době, po kterou zůstávají problémové provozovny uzavřeny - někdy se závady podaří odstranit za pár dnů, někdy například za měsíc.

Některé provozovny, které majitelé museli v lednu uzavřít, zatím nebyly znovu otevřeny. Například pražské Hanoj bistro, kde inspektoři odhalili výrazně zanedbaný úklid a silně znečištěné ledničky. Nečistoty jsou dalším problémem, který měla převážná většina uzavřených zařízení.

Související obsah

Inspektoři své kontroly pečlivé dokumentují a fotografie z návštěv pak zveřejňují na stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Snímky z kontrolovaných prodejen můžete najít v naší galerii. V seznamu, který jsme pro vás připravili, snadno zjistíte, jestli se problematická provozovna nenechází i v okolí vašeho bydliště.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz