Domácí

Malému Milánkovi se vrátila leukémie, nutně se hledá dárce kostní dřeně

Malému Milánkovi se vrátila leukémie, nutně se hledá dárce kostní dřeně
Zdroj: Český národní registr dárců

Malý Milánek trpí leukémií, kvůli agresivitě nemoci musel okamžitě začít chodit na chemoterapii. Po ozařování bude muset podstoupit léčbu, která spočívá v transplantaci kostní dřeně. V registru ale není vhodný dárce. Rodiče Milánka proto prosí o pomoc ostatní. Darováním kostní dřeně a zapsáním se do registru dárců mohou dobrovolníci zachránit život nejen tomuto nemocnému chlapci.

Zoufalí rodiče tříletého Milánka potřebují nutně pomoct. Chlapec trpí akutní myeloidní leukémií (AML), která se mu vrátila po půl roce, nyní je v nemocnici a podstupuje chemoterapii, chybí ale vhodný dárce kostní dřeně, která je nutná pro další léčbu.

Rodiče tlačí čas, do transplantace zbývá kolem dvou až tří měsíců, s prosbou o pomoc se tedy obrátili na veřejnost prostřednictvím Českého národního registru dárců dřeně.

"Touto cestou prosíme všechny soucitné lidi, kteří chtějí pomoci, ať darují kostní dřeň a zapíší se do registru dárců. Svým rozhodnutím darovat kostní dřeň mohou zachránit Milánkovi život. Z celého srdce děkujeme za pomoc," zveřejnili rodiče nemocného chlapce.

Související obsah

Dárce může být obecně zdravý člověk ve věku kolem 18 až 35 let, který v minulosti neprodělal žádné závažné onemocnění a neužívá dlouhodobě žádné léky. Měl by mít nad 50 kilogramů. Podmínky pro dárcovství dřeně jsou podobné jako u dárců krve, svým způsobem jsou dokonce i trochu mírnější, uvádí Český národní registr dárců dřeně.

Dobrovolníci mohou vstupovat do registru na kterémkoliv dárcovském či náběrovém centru.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz