Zahraničí

Přípravy na Oscary vrcholí, o nejlepší film se perou Joker a Irčan

V Hollywoodu vrcholí přípravy na slavnostní předávání nejprestižnějších filmových cen planety. Ceny Akademie, tedy Oscary, si filmoví tvůrci rozdělí v noci na pondělí. Nejvíc želízek v ohni má snímek Joker s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli.

Dolby Theatre v srdci Hollywoodu je v obležení - už za necelé tři dny se tu sejdou největší hvězdy filmového nebe a vše musí být naprosto perfektní. Pod pečlivým drobnohledem je i červený koberec.

Rozvěšují se závěsy, připravují místa pro fotografování celebrit. Organizátoři slibují výjimečnou show na scéně, které bude dominovat blyštivá spirála. Ta je podle tvůrců metaforou pro dvě paže spojující herce a publikum.

"Použili jsme 50 tisíc krystalů, několik tisíc led žárovek. V zákulisí jsou kilometry a kilometry kabelů. Vnitřní spirála váží 4,5 tuny a motory ji mohou otočit o 360 stupňů kolem své osy. Dát všechno dohromady bylo technicky velmi náročné," potvrdil designér Jason Sherwood.

Přestože se Ceny Akademie budou udělovat až v noci na pondělí, první fanoušci už obsadili místa kolem dějiště ceremoniálu.

Související obsah

"Na Oscary chodím každý rok. Mám vlastní červený koberec, je to kus, který mi dali organizátoři. Také mám tričko z opony, těch vyrobili jen patnáct. Oscary mám na botách, letos jsem si navíc ozdobila i brýle a na hlavě mám klobouk z filmového scénáře," popsala s nadšením Vivianne Robinsonová, americká fanynka.

Nejvíc nominací na Oscara mají snímky Joker a Irčan, oba po jedenácti - včetně té za nejlepší film. Na paty jim šlape drama z dob první světové války 1917 s deseti nominacemi.

Právě snímek 1917 získal cenu BAFTA, která je poslední velkou filmovou cenou, která se uděluje před Oscary a často předznamenává i vítěze zlatých sošek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz