Krimi

Pokus o vraždu na Blanensku! Ženu měla pobodat dlužnice, bojuje o život

Stačilo málo a úterý v Boskovicích na Blanensku mohlo skončit tragédií. Žena měla navštívit seniorku pod záminkou splacení svého dluhu. Na starší ženu měla ale poté surově zaútočit a okrást ji o téměř 60 tisíc korun. Seniorka si zachránila život tím, že předstírala, že je mrtvá.

Agresorka měla podle policie dluh u exekutora, který chtěla zřejmě ukradenými penězi splatit. Peníze měla dlužit i starší ženě, které tvrdila, že jí chce dluh zaplatit, čímž se měla dostat do bytu. 35letá žena údajně zjistila, že má u sebe seniorka větší množství peněz.

Namísto splacení dluhu se ale podle policie na ženu vrhla a velmi vážně ji zranila. Povahu a rozsah zranění policisté neupřesnili, podle informací TV Nova měla mít na těle rány nožem a podlitiny způsobené tupým předmětem.

Seniorka neměla při brutálním útoku zřejmě šanci se jakkoli účinně bránit. Před zuřivou agresorkou ji zachránilo to, že předstírala smrt. Útočnice posléze podle policie prohledala ženin byt a 57 tisíc korun, které v něm našla, odnesla exekutorovi, u kterého měla dluh.

Související obsah

"Policisté podezřelou zadrželi několik hodin po činu. Peníze jsme exekutorovi odňali. V případě uznání viny hrozí obviněné trest až dvacet let, případně trest výjimečný," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté vyšetřují případ jako pokus o vraždu. Těžce zraněná seniorka zůstává podle informací TV Nova ve vážném stavu v brněnské fakultní nemocnici.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz