Domácí

Po honičce skončilo auto v řece! Řidiče stále hledá policie

Až sjetím auta do koryta potoka skončila dramatická policejní honička u Popovic na Uherskohradišťsku. Hlídce ujížděla šestičlenná osádka osobního auta, po řidiči doposud pátrají policisté. Čtyři lidé se zranili.

Černé audi se slovenskou SPZ ujíždělo policistům několik kilometrů. Hlídka řidiče zastavila při náhodné kontrole. Auto jelo v tu chvíli směrem do českého vnitrozemí z nedalekého Slovenska.

"Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, hlídka chtěla všechny pasažéry ztotožnit, oni u sebe ale neměli žádné doklady," popsala mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Řidič najednou šlápl na plyn a začal ujíždět. Rychlou jízdu ale nezvládl a s autem sjel do řeky Olšavy. "Osádka se pokusila z místa utéct, nám se postupně podařilo omezit na svobodě pět spolujedoucích," doplnila Kyšnerová.

Související obsah

Záchranáři ošetřili čtyři zraněné a převezli je do nemocnic v Uherském Hradišti a Zlíně. Policisté zadrželi celkem pět cizinců, kteří se na Moravu dostali nelegálně. Kdo auto řídil, ale neprozradili. Po řidiči pátraly až do rána desítky policistů, psovodi i vrtulník s termovizí.

Řidiči se ale podařilo zmizet. Případ si převzala cizinecká policie. Ta se bude snažit za pomoci tlumočníka zjistit, odkud se k nám pětice zadržených dostala.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz