Zahraničí

Orkán Sabina popostrčil letadlo, výsledkem byl rekordně rychlý let!

Orkán Sabina popostrčil letadlo, výsledkem byl rekordně rychlý let!
Zdroj: Profimedia

Díky orkánu Sabina se společnosti British Airways podařilo překonat rekord v nejkratším letu podzvukového letadla z New Yorku do Londýna. Letoun dokázal zdolat dlouhou trasu přes Atlantik o 80 minut rychleji, než bylo v plánu. Jiným letům ale Sabina pořádně zkomplikovala přistání.

Průměrná doba letu mezi New Yorkem a Londýnem je šest hodin a 13 minut. Letadlu Boeing 747 společnosti British Airways se ale v noci ze soboty na neděli podařilo severní Atlantik přeletět za pouhé čtyři hodiny a 56 minut.

Jedná se tak o rekordně rychlý let z New Yorku do Londýna zdolaný podzvukovým letadlem. "Let pohánělo mnohem silnější proudění vzduchu než obvykle - vítr přesáhl rychlost 200 km/h," řekl pro televizi CNN meteorolog Brandon Miller.

"Vždy stavíme bezpečnost nad rekordy v rychlosti, nicméně naši trénovaní piloti využili podmínky k tomu, aby se cestující dostali do Londýna ve značném předstihu," vyjádřila se k letu aerolinka British Airways.

Související obsah

Pasažéři byli z letu nadšení, po přistání se od nich pilot dočkal mohutného potlesku. "Neměl jsem dost času ani na to, abych usnul. Ten let byl tak rychlý. Po přistání se ozval potlesk. Všichni cestující byli užaslí. Žena naproti mě vykřikla: Cože? Jak? Nechám si letenku na památku!" uvedl jeden z pasažérů pro britský deník Daily Mail. "Byl to jedinečný zážitek. Letěl jsem už stokrát," dodal.

Tytéž pocity však zřejmě nesdíleli jiní cestující společnosti British Airways, jejichž letadlo mělo v neděli kvůli orkánu velmi náročné přistání. Na sociálních sítích se objevily záběry, jak silný vítr letounem ve vzduchu zmítá, jako by byl z papíru.

Na video se můžete podívat zde:

Letadlo se snažilo přistát na londýnském letišti Heathrow, kvůli silnému větru ale těsně nad zemí muselo znovu vzlétnout. Není jisté, odkud letělo - podle informací na sociálních sítích se mělo jednat o let z Nigérie. Letadlo nakonec bezpečně přistálo napodruhé - poté, co nějakou dobu kroužilo nad letištěm.

Na to, jak se ubránit před silným větrem, se můžete podívat v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz