Domácí

Bouře odnesla střechu stáje, udělala z nebohých zvířátek bezdomovce!

Bouře odnesla střechu stáje, udělala z nebohých zvířátek bezdomovce!
Zdroj: Stáj Řehlovice

Silná bouře v pondělí zle poničila budovy ve Stáji Řehlovice v Ústeckém kraji. Tamní zvířátka, která přinášela radost dospělým i dětem, nyní nemají střechu nad hlavou a majitelka pro ně hledá ubytování.

Z nebohých zvířátek ve Stájích Řehlovice udělala nepřízeň počasí téměř bezdomovce. Bouře poničila střechu stáje. Téměř tři čtvrtiny odnesla a zbytek je v tak špatném stavu, že zřejmě nepůjde zachránit. Voliéru pro ptáky hnal vítr přes dvůr, naštěstí v ní žádní opeřenec nebyl. "Ještě před bouří jsme je radši přesunuli," popsala pro TN.cz majitelka farmy Ivana Zecková.


"Pondělek byl pro nás a stáj opravdu katastrofální, pokud se nám nepodaří získat nějaká pomoc, tak nevíme, jak to s námi dopadne nadále," zoufá si majitelka stájí.

Související obsah


"Králíky jsme zachránili, jen teď bydlí v přepravníku na koně. Koně a zvířátka jsme ochránili jen bohužel přišli o svůj původní suchý domov, na vše uvnitř stáje prší, ale nevzdáváme se, hledáme a žádáme o jakoukoliv pomoc," přiblížila bezútěšnou situaci Zecková.


S nejhorším pomohli tamní dobrovolní hasiči, ale shání útočiště pro zvířátka bez střechy nad hlavou. "Prosíme, pokud by se někomu na zahradě válela nějaká starší králíkárna, voliéra na ptáky, budeme moc rádi za prozatímní nový domov pro naše zvířátka," žádá majitelka stájí všechny lidí dobré vůle.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz