Domácí

Bouře odnesla střechu stáje, udělala z nebohých zvířátek bezdomovce!

Bouře odnesla střechu stáje, udělala z nebohých zvířátek bezdomovce!
Zdroj: Stáj Řehlovice

Silná bouře v pondělí zle poničila budovy ve Stáji Řehlovice v Ústeckém kraji. Tamní zvířátka, která přinášela radost dospělým i dětem, nyní nemají střechu nad hlavou a majitelka pro ně hledá ubytování.

Z nebohých zvířátek ve Stájích Řehlovice udělala nepřízeň počasí téměř bezdomovce. Bouře poničila střechu stáje. Téměř tři čtvrtiny odnesla a zbytek je v tak špatném stavu, že zřejmě nepůjde zachránit. Voliéru pro ptáky hnal vítr přes dvůr, naštěstí v ní žádní opeřenec nebyl. "Ještě před bouří jsme je radši přesunuli," popsala pro TN.cz majitelka farmy Ivana Zecková.


"Pondělek byl pro nás a stáj opravdu katastrofální, pokud se nám nepodaří získat nějaká pomoc, tak nevíme, jak to s námi dopadne nadále," zoufá si majitelka stájí.

Související obsah


"Králíky jsme zachránili, jen teď bydlí v přepravníku na koně. Koně a zvířátka jsme ochránili jen bohužel přišli o svůj původní suchý domov, na vše uvnitř stáje prší, ale nevzdáváme se, hledáme a žádáme o jakoukoliv pomoc," přiblížila bezútěšnou situaci Zecková.


S nejhorším pomohli tamní dobrovolní hasiči, ale shání útočiště pro zvířátka bez střechy nad hlavou. "Prosíme, pokud by se někomu na zahradě válela nějaká starší králíkárna, voliéra na ptáky, budeme moc rádi za prozatímní nový domov pro naše zvířátka," žádá majitelka stájí všechny lidí dobré vůle.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz