Domácí

Městečko se vrátilo o stovky let zpět. Lidé jsou bez proudu druhý den

Desítky tisíc lidí byly během noci i dne bez elektřiny. Po celé republice bylo bez proudu ještě v úterý vpodvečer necelých 20 tisíc odběratelů. Nejhorší situace je na jihu Čech, v okrese Český Krumlov stále platí kalamitní stav. Bez elektřiny zůstávají téměř tři tisíce domácností.

Bez elektřiny je už druhý den třeba paní Michaela z Pohorské vsi na Českokrumlovsku. "Lednici i mrazák už jsme museli odpojit a možná i ten bojler, už nemáme teplou vodu," popsala Michaela.

Přitápět si naštěstí mohou v kamnech. Po dvou dnech bez proudu už má ale celá rodina vybité mobilní telefony. "Jedno procento, takže my už se nedovoláme, kdyby nám bylo zle," potvrdila Michaela.

Odřízlí od elektřiny zůstali lidé přes noc i v Rožmberku nad Vltavou. Městečko pod hradem se tak vrátilo o stovky let zpět a lidé byli odkázáni jen na světlo ze svíček. Ani během úterního dne se v polovině města nepodařilo dodávky elektřiny obnovit. Příčinou jsou stržené dráty.

Související obsah

"Uvidíme, jestli to dneska už zapojí. Je to druhý den, je to protivný," rozčilovala se jedna obyvatelka. A zavřená musela zůstat také čerpací stanice. "Nejde to, nic není, žádný záložní zdroj. Tentokrát je to dlouho," uvedla obsluha benzinky Jana Lošková.

Ztráty už sčítají také provozovatelé hotelů a restaurací. "Hosté nebyli ochotní být bez elektriky. Většina to odmítla na místě a vracela se domů," doplnila recepční jednoho hotelu Veronika Březinová.

Podle energetiků by měly být dodávky elektřiny obnoveny nejpozději během středy.

epa, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz