Krimi

Na sídlišti v Třebíči se střílelo. Policistu srazilo kradené auto!

Scény jako vystřižené z akčního filmu zažilo ve středu kolem poledne jedno z třebíčských sídlišť. Policisté se snažili zastavit posádku kradeného vozu. Poté, co řidič jednoho z policistů autem srazil a zranil ho, museli muži zákona sáhnout po zbrani. Až výstřel z pistole lupiče na útěku přiměl se vzdát.

Policisté auto, ukradené před týdnem na Žďársku, zaregistrovali kolem poledne na sídlišti v třebíčské ulici Na Kopcích. Nejprve se pokoušeli posádku zastavit obvyklou cestou, osádka se však zřejmě nehodlala nechat chytit.

Řidič auta zkoušel policistům ujet a jednoho z nich při tom srazil. Policistovi tak podle dostupných informací způsobil zranění, se kterými skončil v nemocnici.

"Policisté před polednem prováděli v Třebíči zákrok proti osobám podezřelým ze spáchání trestné činnosti. V lokalitě ulice Na Kopcích vypátrali vozidlo, které bylo minulý týden odcizeno na Žďársku. Policisté řidiče vozidla vyzvali k zastavení, ten ale místo toho s automobilem na jednoho z policistů najel, zranil ho a snažil se z místa odjet," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Související obsah

Zraněný muž zákona skončil v nemocnici v Třebíči. Při zákroku musel policista sáhnout i po služební zbrani. "Řidič byl poté donucen zastavit a policisté osádku zadrželi. Ve vozidle jely kromě řidiče ještě další osoby, nikdo z nich nebyl zraněn. Policisté provádějí veškeré nezbytné úkony trestního řízení," dodává Kroutilová.

Zraněný policista bude podle mluvčího krajské záchranné služby v pořádku, jeho zranění nebyla nijak vážná. "Ošetřili jsme muže sraženého autem. S lehkými zraněními byl převezen na chirurgickou ambulanci v Třebíči," řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Podle informací TN.cz se v autě nacházeli celkem tři lidé. Jestli se zároveň jednalo i o ty, kteří auto ukradli majiteli na Žďársku, se zatím neví.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz