Počasí

Krušnými horami se hnala vichřice. Na Fichtelbergu létaly sáňky vzduchem

Krušnými horami se hnala vichřice. Na Fichtelbergu létaly sáňky vzduchem
Zdroj: Profimedia

Přes Německo se přehnala sněhová bouře, která s sebou přinesla silný vítr. Problémy měli například lyžaři ve středisku Fichtelberg na německé straně Krušných hor. Vítr některým odnášel i saně.

Dozvuky bouře Sabina pocítili ve středu ráno lidé v lyžařském středisku Fichtelberg na východě Německa v Krušných horách. Oblast zasáhla sněhová bouře s větrem o rychlosti 100 km/h.

Někteří turisté měli problém stát na nohou nebo udržet v rukách své saně, které si s sebou přivezli. Objevili se ale i tací, kteří nikdy sníh neviděli. "Je dobrý a studený, velmi studený," citoval portál Blick kolumbijského turistu.

Související obsah

Sněhová bouře komplikovala také dopravu na silnicích, které byly zledovatělé. Nebylo vidět na cestu, jelikož byla snížená viditelnost. Teplota dokonce klesla na -16 °C.

Podívejte se na záběry sněhové bouře ve Fichtelbergu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Píše se na Deník.cz