Zajímavosti

Dezinformační weby přijdou o peníze. Spolek Nelež chce hlídat pravdu

Dezinformační weby přijdou o peníze. Spolek Nelež chce hlídat pravdu
Zdroj: Getty Images

Spolek Nelež si stanovil ambiciózní cíl. Chce totiž zabránit šíření nepravdivých informací a výmyslů objevujících se na internetu, za které podle něj mohou nevěrohodné webové portály. Jak je chce odstřihnout od financí, se podívejte ve videu.

Na internetu se každý den objevuje nespočet nových informaci a pro lidi není vždy jednoduché rozlišit ty pravdivé od těch lživých. Právě v tomto ohledu došla trpělivost týmu kolem Romana Čihalíka, který založil spolek Nelež. Ten si dal za úkol bojovat s dezinformacemi.


Za šíření často zcela klamavých informací mohou podle spolku zpravodajské webové portály, které vydělávají na šíření dezinformací. "Chceme tyto weby odříznout od peněz a omezit tak šíření lživých informací, což v důsledku povede k posílení důvěry v média," říká předseda spolku Roman Čihalík.


Tyto weby vydělávají na reklamách často i od i velkých a známych firmem. Ty ale často vůbec neví, že se jejich reklama na podobných stránkách vyskytuje. Proto byl zveřejněn tzv. blacklist neboli seznam internetových stránek, které si pohrávají s pravdou.


Aktivity spolku jsou ale daleko rozšířenější: "Obcházíme a oslovujeme firmy, které na těchto webech inzerují a záleží nám na tom, aby nás podporovaly a přestaly na takových stránkách inzerovat" říká Čihalík. Důsledkem toho má být zastavení přísunu peněz pro další provoz těchto webů.


Členové spolku pracují bez nároku na honorář a nejen proto není v jejich silách oslovit všechny inzerenty. Vydal tak veřejnou výzvu:

Zdroj: Spolek Nelež
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz