Krimi

Matka měla utopit dítě kvůli sporům s otcem. U soudu padl rozsudek!

Matka měla utopit dítě kvůli sporům s otcem. U soudu padl rozsudek!
Zdroj: AKTU.cz

Krajský soud v Praze poslal za vraždu šestiletého chlapečka jeho matku do vězení na 20 let. Žena měla v chatové oblasti na Benešovsku dítě utopit ve vaně kvůli sporům s jeho otcem. Rozsudek je nepravomocný.

U Krajského soudu v Praze ve čtvrtek padl rozsudek za vraždu šestiletého chlapce z Benešovska, který žil v chatové oblasti se svou matkou. Ta měla chlapce podle Benešovského deníku utopit ve vaně kvůli sporům s jeho otcem.

Od soudce dostala nepodmíněně 20 let ve vězení se zvýšenou ostrahou, rozsudek je však zatím nepravomocný. "Státní zástupce i obžalovaná si ponechali lhůtu na rozmyšlenou," uvedla mluvčí soudu Hana Černá.

Původně jí hrozil až výjimečný trest. Otřesný čin se stal minulý rok v srpnu. Rozhádaní rodiče měli chlapce ve střídavé péči, otec však usiloval o to, aby ho měl ve výhradní péči.

Související obsah

Matka, která měla být zadlužená, se s něčím takovým odmítala smířit. Podle závěru kriminalistů dítě utopila proto, aby si otec neprosadil svou. V dopise mu měla vyčítat údajné násilnické chování a ovlivňování syna.

U soudu se svěřila, že její čin nebyl plánovaný. Synka zašla zkontrolovat do koupelny, když byl ve vaně. V tu chvíli mu zatlačila hlavu pod vodu, kde ji držela, dokud chlapec neumřel. Pak se sama pořezala a snažila se chlapce oživit. To se jí ale nepovedlo - dítě bylo mrtvé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz