Domácí

Mladíkovi ukradli profil na facebooku. Za zdánlivou drobnost hrozí 3 roky vězení

Muž ze Šumperska se obrátil na policii s tím, že se mu někdo naboural do účtu na sociální síti a vydával se za něj. Během chvilky tento neznámý člověk stačil urazit několik blízkých lidí skutečného majitele účtu.

 Na špatně zabezpečené heslo k profilu na sociální síti doplatil mladík ze Šumperska. Pod jeho jménem někdo jeho známým posílal vulgární zprávy, pak navíc jeho účet smazal. Případ už řeší i policie.

"Věc šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací," řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Za to si může záškodník odsedět až 3 roky za mřížemi, může mu být pozastavena činnost, nebo mu můžou propadnout věci. Časté jsou i útoky na účty na sociálních sítích u známých osobností.

Související obsah

Abychom se podobným nepříjemnostem vyhnuli, radí policisté pravidelně aktualizovat operační systém a programy, zálohovat data a pravidelně aktualizovat virovou ochranu používaných zařízení.

Potřeba je také používat zabezpečené internetové připojení a zejména nikomu nesdělovat hesla a přístupové kódy. Hesla by se pak měla obměňovat, neměli bychom otevírat podezřelé e-maily, které mohou obsahovat viry. Je možné se také poradit s odborníky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz