Domácí

Oheň vyhnal lidi z obchoďáku! Hořela oblíbená laskomina, tři zranění

Oheň vyhnal lidi z obchoďáku! Hořela oblíbená laskomina, tři zranění
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Kouř a oheň vyděsil ve čtvrtek odpoledne návštěvníky jednoho olomouckého obchodního centra. V kině začal hořet stroj na popcorn. Zranili se tři lidé.

Stroj na oblíbenou laskominu ke sledování filmu způsobil ve čtvrtek kolem čtvrté odpoledne pozdvižení v olomouckém obchodním centru Galerie Šantovka. předsálí tamního kina zřejmě kvůli technické chybě začal hořet výrobník na popcorn.

Související obsah

Na místo okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči. Mezitím se hosté centra evakuovali. "Ještě před našim příjezdem požár hasili zúčastněni pomocí ručních hasících přístrojů, svou roli zde sehrála i aktivace a funkčnost automatického hasícího systému," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

Bližší pohled na zbytky vyhořelého stroje na popcorn:

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Díky včasnému zásahu se požár nerozšířil. "V průběhu pokusu o hašení požáru došlo ke zranění tří osob, zaměstnanců společností v obchodním centru. Po poskytnutí předlékařské péče je hasiči předali posádkám zdravotnické záchranné služby," doplnil Hošák. Výše škody zatím není určená.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz