Domácí

Přijímačky na střední se blíží. Zkuste si, jak byste obstáli v testu z matiky!

Přijímačky na střední se blíží. Zkuste si, jak byste obstáli v testu z matiky!
Zdroj: Thinkstockphotos

Přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia se kvapem blíží. Skládají se ze dvou částí, z nichž jednu tvoří test z matematiky. Organizace Cermat zveřejnila příklady otázek - i vy si tak můžete zkusit, jak byste v testu obstáli a jestli byste se dostali na střední školu.

Jednotná přijímací zkouška na střední školy a gymnázia se skládá ze dvou částí - z českého jazyka a literatury a matematiky. První řádný termín proběhne proběhne 14. dubna (čtyřleté obory a nástavby) a 16. dubna (šestiletá a osmiletá gymnázia), školáci tak mají ještě dostatek času na přípravu.

Centrum pro zajišťování výsledků vzdělávání neboli Cermat zveřejnil ilustrační testy, díky kterým si mohou deváťáci (či mladší ročníky v případě víceletých gymnázií) vyzkoušet, jak jsou na tom se svými znalostmi a zda jsou dostatečně připraveni na přijímačky.

Související obsah

Zkusit si je můžete i vy. Zadání ilustračních testů z matematiky pro čtyřleté obory a nástavby najdete ZDE. Správné řešení si můžete ověřit ZDE. Nezapomeňte, že při přijímacích zkouškách nejsou povoleny tabulky a kalkulačka. Jedinou pomůckou jsou psací a rýsovací potřeby.

Na to, jak byste uspěli v testech z českého jazyka, se můžete podívat v našem článku ZDE.

Přestože do přijímaček zbývá ještě docela dost času, to samé však neplatí pro podání přihlášek. Termín pro obory bez talentových zkoušek je 2. března. V prvním kole si školák může podat dvě přihlášky, v dalších kolech počet není omezený.


Na příklady testů k přijímacím zkouškám z matematiky se můžete podívat v následující galerii:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz