Zimní speciál

Skvělá zpráva pro lyžaře! Na horách jsou konečně ideální podmínky

Tak radostnou zprávu lyžaři tuto zimu dosud neslyšeli - na horách jsou konečně ideální podmínky pro lyžování. Za poslední týden připadl dostatek přírodního sněhu a na hřebenech už se tak mohou upravovat i běžecké stopy.

Loňskou zimu byly v provozu téměř všechny české sjezdovky už během prosince. Letos ale nasněžilo až nyní, v polovině února. Třeba vedení obce Vítkovice v Krkonoších v pátek vůbec poprvé mohlo vyjet s rolbami, které upravují desítky běžeckých stop.

Na sjezdovkách je minimálně půl metru sněhu. Na technickém leží už kolem dvaceti centimetrů sněhu přírodního. A tak alespoň jarní prázdniny, které jsou v plném proudu, přinesly dětem zimní radovánky.

Pro skiareály bude zimní sezona určitě výrazně slabší než ty předešlé. Když už minulý víkend nasněžilo, přes republiku se přehnal ničivý vítr. Právě před větrem varovali meteorologové také na následující víkend a začátek týdne příštího.

Množí se případy krádeží lyží, zloději sází na nepozornost, více v reportáži TV Nova:

Ještě ve čtvrtek to vypadalo na další vichřici, ale zdá se, že nakonec se počasí umoudří. Na naše území a na sever Evropy měla dorazit bouře Victorie, která vznikla znovu nad Atlantikem kvůli rozdílným teplotám nad teplým oceánem a mrazivou Kanadou.

Související obsah

Na britských ostrovech se připravují na až 20metrové vlny a orkán, naštěstí Victorie se oproti předpokladům stočí na sever a namísto nad Českou republiku se přižene nad Skandinávii. Takže to u nás vypadá na poklidné počasí, i když zřejmě přes den s teplotami nad nulou i na horách.

Bouře Sabina, která Česko zasáhla na začátku týdne, přitom způsobila podle pojišťoven škody za 590 milionů korun.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz