Domácí

Okamura naštval Landu. "Nezatahujte můj ksicht do své kampaně," vzkázal

Okamura naštval Landu. "Nezatahujte můj ksicht do své kampaně," vzkázal
Zdroj: Profimedia

Předseda SPD Tomio Okamura na facebooku sdílel fotografii zpěváka Daniela Landy s jeho citací o svobodě slova. Landa se ale proti tomu ohradil a vzkázal, že nechce být součástí žádné politické kampaně. Dodal, že k volbám chodí pravidelně, ale SPD nevolí.

Okamura fotku na sociální síť umístil ve čtvrtek večer. "Obávám se, že Daniel Landa má pravdu. Opět nám noví totalitáři zavírají ústa a zakazují nám říkat pravdu o hrozbě islámu, imigrace či sluníčkářského neomarxismu. Pokud se ozvete, hned Vás neoprávněně onálepkují jako fašistu a rasistu," napsal k ní.

Předseda SPD se ve svém příspěvku odvolával na Landova slova o tom, že svoboda slova už podle něj vymizela. "Žijeme nyní v době, kdy, podobně jako v domě komunismu, nesmíte vyjádřit svůj názor. Musíte buď lhát, anebo mlčet," prohlásil zpěvák zhruba před devíti lety pro EUportal.cz.

Jenže tím Okamura u zpěváka narazil. Na svém facebookovém profilu se Landa ohradil proti tomu, aby ho šéf SPD zatahoval do politických kampaní. "Držím se od politiky stranou (ač pravidelně volím, ale ne Vás) a rád bych, aby u toho zůstalo," uvedl holohlavý umělec.

Související obsah

Pokud by se chtěl Landa politicky vyjadřovat, založí si prý vlastní stranu, nebo se k nějaké přidá. "Ale nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy," dodal Landa.

Zpěvák také Okamurovi doporučil, aby vystupoval sám za sebe, za své názory a za svou stranu. Politik zatím fotografii nestáhl ani se ke kritice nijak nevyjádřil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz