Počasí

Bouře Victorie ochromila Británii. Dva lidé se utopili, na letištích vládne chaos

Bouře Victorie ochromila Británii. Dva lidé se utopili, na letištích vládne chaos
Zdroj: www.wetterzentrale.de

Do Velké Británíe dorazila bouře Victorie. Podle odborníků může napáchat ještě větší škody než bouře Sabina. Britské aerolinky se proto rozhodly zrušit několik letů kvůli silnému větru. Ten totiž může dosahovat až 130 km/h. Bouře si v sobotu vyžádala v Británii dva životy.

Velká Británie hlásí dva mrtvé v souvislosti s bouří Victorie. V sobotu přes palubu maltézského tankeru přepadl muž, jeho tělo o několik hodin později vyplavilo moře u hrabství Kent. U pobřeží Kentu se několik hodin předtím utopil i nezletilý chlapec. Uvedl to britský portál The Sun.

Až čtyřicet tisíc cestujících, kteří měli koupené lety u společnosti easyJet, se nedostanou do své cílové destinace. Letecká společnost totiž zrušila v sobotu 234 letů do a z Velké Británie. O den později prý letadla také nevzlétnou. Zrušených je zatím šedesát nedělních letů. 

Nejvíce se nařízení dotkne letiště Gatwick v Londýně. "Děláme vše, co je v našich silách, abychom minimalizovali dopad narušení pro naše zákazníky a zajistili jim náhradní cestu," citoval mluvčí easyJet portál BBC. Lety ale ruší také Lufthansa, Air France nebo Swiss. Lidé se tak nedostanou například na Kanárské ostrovy, Madeiru, do Ženevy, Portugalska, Španělska nebo francouzských Alp. 

Související obsah

Easyjet svým cestujícím, kteří nemohou odletět, zajistí například stravování nebo náhradní ubytování. Podle evropských pravidel je to i povinností leteckých společností v případě zrušení letu, uvedl deník Independent

K aerolinkám se přidávají i vlakové společnosti. Například LNER zrušila už desítky spojů mezi Londýnem a severovýchodem Anglie. Další zase varují předem o možnosti přerušení dopravy například kvůli popadaným stromům na železnici. 

Jelikož se tisíce lidí chystaly o víkendu vyrazit na pololetní prázdniny, začal v dopravě chaos. Někteří tak místo dovolené zůstanou doma. A ti, co se stihli dostat pryč, nejspíš zasáhne bouře Victorie. Tu má podle meteorologů doprovázet vítr o rychlosti až 130 km/h. Udeří také vydatný déšť. Bouře má být i horší než Sabina, která se v týdnu přehnala Evropou. Při ní zemřelo šest lidí. 

Podívejte se, jak se bouře Victorie pohybovala k Británii:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz