Zahraničí

Fanoušci Sexu ve městě truchlí! Zemřela jedna z oblíbených postav

Fanoušci Sexu ve městě truchlí! Zemřela jedna z oblíbených postav
Zdroj: Profimedia

Fanoušky seriálu Sex ve městě zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřela herečka Lynn Cohenová, kterou proslavila role Mirandiny hospodyně Magdy v tomto seriálu.

Herečka Lynn Cohenová zemřela v pátek ráno, bylo jí 86 let. Americkému portálu people.com to potvrdil její mediální zástupc, další podrobnosti ale nezveřejnil. Cohenová se proslavila především díky seriálu Sex ve městě, kde zůstala po tři sezóny, hrála také v navazujících filmech.

Fanouškům Sexu ve městě se zaryla do paměti jako přísná, ale milující hospodyně jedné z hlavních postav - Mirandy Hobbesové. Asi každý příznivec seriálu si vybaví scénu, kde Magda zaměnila Mirandinu sexuální pomůcku za sošku panenky Marie, či jak se neustále snažila zrzavou právničku provdat.

Cohenová se narodila v srpnu 1933 v Kansas City a od mládí působila v regionálních divadlech. V New Yorku pak vystudovala herectví a začala působit na Broadwayi. Do Hollywoodu pronikla až v pozdějším věku, ve filmu poprvé hrála v roce 1983 - debutovala v dramatu Beze stopy.

Související obsah

Kromě Sexu ve městě hrála i v dalších seriálech - Zákon a pořádek, Sestřička Jackie nebo Dny našeho života. V roce 2005 ji Steven Spielberg ve svém snímku Mnichov obsadil do role izraelské premiérky Goldy Meirové. Před sedmi lety si zahrála také v Hunger Games: Vražedné pomstě.

Cohenová byla dvakrát vdaná. S prvním manželem Gilbertem L. Frazenem zplodila syna, manželství ale trvalo jen tři roky. V roce 1960 ovdověla. O čtyři roky později si vzala Ronalda T. Cohena, který ji přežil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz