Zahraničí

Ital na Sardinii zabil 41letou Češku Zdenku! Ubodání přihlížely její děti

Ital na Sardinii zabil 41letou Češku Zdenku! Ubodání přihlížely její děti
Zdroj: ENEX

Bývalý partner zabil na ostrově Sardinie 41letou Češku. Nejdříve se měli pohádat, poté Ital vytáhl nůž a ženu několikrát bodl. Všemu podle italských médií přihlížely její dvě děti. Muž měl soudní zákaz se k Češce přibližovat a jakkoliv ji kontaktovat.

Tragédie se stala v sobotu večer v městečku Sorso na severu Sardinie. 45letý Ital, podle portálu Corriere della Sera jménem Francesco Fadda, přistoupil k 41leté Zdence K. i přesto, že měl kvůli domácímu násilí zákaz ji kontaktovat.

Bývalí partneři se měli před barem, nad nímž Zdenka bydlela, začít hádat. Češka se snažila ukrýt v restauraci, už to ale nestihla. Fadda měl na ni vytáhnout kuchyňský nůž a několikrát ji bodnout. Všemu přihlížely Zdenčiny malé dcery - podle portálu 11letá dvojčata.

Poté útočník krvácející ženu i vyděšené děti naložil do auta značky BMW a odjel. Lidé z baru mezitím přivolali policii, když ale dorazila, muž už byl pryč. O půl hodiny později policisté v souvislosti s případem přijali druhý telefonát na tísňové lince.

Podle italských médií není to, co se dělo po útoku, zcela jasné. Ženu ale policisté našli v bytě ve městě Ossi, kde měl bydlet útočníkův známý. V té době ale nebyl doma a 88letý otec zmíněného známého si prý uprostřed noci nejdříve ničeho nevšiml. Když policie dorazila, Zdence už nebylo pomoci.

Související obsah

Důvodem, proč si agresor vybral zrovna tento byt, mohlo být to, že v přízemí se nachází lékařská ordinace. Zřejmě si tak myslel, že by ženu ještě mohl někdo zachránit. Sám měl poté znovu sednout do auta a i s dívkami ujet neznámo kam.

O několik hodin později, kolem třetí ráno, si jedna z policejních hlídek povšimla podezřelého BMW. Po krátké honičce ho dostihla na parkovišti u supermarketu. Fadda zastavil auto a dal se na útěk po svých, muži zákona ho ale rychle dostihli a zadrželi. Dívenky zůstaly v autě a po fyzické stránce jsou v pořádku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz