Krimi

Školačky (16 a 17) měly plánovat vraždy. Poprvé stanuly před soudem

Dvě dívky, které podle obžaloby plánovaly vraždu prarodičů a mladší sestry jedné z nich, v pondělí poprvé stanuly před soudkyní krajského soudu v Pardubicích. Není jim ani 18 let a vraždy podle spisu nejen plánovaly, ale prý se o ně i pokusily.

Dívky do soudní síně dorazily v doprovodu rodičů a sociálních pracovníků.

Vzhledem k jejich věku - aktuálně je jim 16 a 17 let, mohou za pokus o trojnásobnou vraždu dostat až pětiletý nepodmíněný trest. Obětí měly být prarodiče a také mladší sestra jedné z nich. K vraždě si vybraly jed na krysy, který jim namíchaly do kávy.

Naštěstí jedu připomínajícího modrý marcipán bylo v kávě málo a i když ji vypili všichni tři, vážné zdravotní potíže jim látka nezpůsobila. Kriminalisty ale vyděsila chladnokrevnost, s jakou se dívky měly na vraždy připravovat.

Podle obžaloby to nebylo žádné zkratkovité jednání, ale obě dívky dopředu promýšlely způsob, jakým vraždy provedou. Podle žalobkyně Lucie Žabkové zavrhly podřezání i prášek na praní.

Související obsah

Dokonce si o tom, co chystají, psaly poznámky. Ty spolu se zbytky jedu objevila babička a vše jí do sebe začalo zapadat. Zbytek, včetně motivu, pak došetřili kriminalisté.

Soudní líčení bylo vzhledem k věku dívek neveřejné. Před jednací síní se ale nezdálo, že by se školačky tím, co provedly, nějak výrazně trápily. Rozsudek by se mohly dozvědět ve středu,

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz