Domácí

Rohoznou zdemolovala vichřice Sabina, teď vyhlásili veřejnou sbírku

Veřejnou sbírku na pomoc místním lidem v úterý vyhlásili v Rohozné na Jihlavsku. Minulý týden tam vichřice Sabina poničila střechy zhruba padesátky domů.

Skoro každé rodině v obci vichřice něco poničila. Rohozná se stala nejpostiženějším místem v republice. Od minulého pondělí se místní dobrovolní hasiči i řemeslníci, z nichž někteří pracují úplně zadarmo, nezastavili. Poničené střechy se ještě ani zdaleka nepodařilo opravit.

"Řemeslníci jsou bezvadní, šikovní, kvůli nám zrušili zakázku," těší majitelku jednoho z poničených domů Libuši Bezděkovskou. Žena zároveň ovšem přiznává, že je stále ve stresu, nejí a nespí.

"Někdo už je na konci svých sil, jsou tady i lidé, kteří pomáhají. Dobrovolní hasiči jsou tady opravdu od pondělka," přemítá starostka Rohozné Štěpánka Šteflová.

Související obsah

Pomoci by místním obyvatelům mohly peníze z veřejné sbírky. Tu nyní vyhlásila obec. Od středy do ní budou moci lidé přispívat. Další peníze Rohozné přislíbil i kraj Vysočina.

Vedení obce chce ještě během tohoto týdne vyčíslit veškeré škody a pak začne místním přidělovat získané peníze. Sbírka poběží do konce března.
 

pez, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz