Zahraničí

Harry a Meghan přišli o balík peněz. Může za to roztržka s královnou

Přestože vévoda a vévodkyně ze Sussexu utratili desítky tisíc liber za webové stránky s novou internetovou doménou, značku "Sussex Royal" nebudou moci používat. Podle královny totiž nesmí ve značce figurovat slovo "královský" (royal). Mluvčí Harryho a Meghan navíc oznámil, že královské povinnosti přestane mít pár od začátku dubna.

Mladý pár se snažil zaregistrovat "Sussex Royal" jako ochrannou známku pro celou řadu předmětů a činností. Rovněž se snažili založit novou charitativní organizaci "Sussex Royal".

"Nyní však musí značku změnit," uvedla televize BBC. Po dlouhých a složitých rozhovorech, ke kterým byli přizváni také další členové královské rodiny, se královna rozhodla, že manželský pár nesmí v názvu své značky užívat slovo "královský".

Související obsah

Toto rozhodnutí je ránou pro Harryho a Meghan, kteří musí nechat vytvořit novou doménu pro webové stránky a zaregistrovat také novou značku pro charitu.

Dvojice začala značku "Sussex Royal" používat v loňském roce poté, co rozdělila svou domácnost od domácnosti vévody a vévodkyně z Cambridge.

Ve středu navíc dvojice oznámila, že 31. března formálně skončí jejich královské povinnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz