Domácí

Česká pošta přesune stovky poboček. Připravuje i další změny! PŘEHLED

Česká pošta přesune stovky poboček. Připravuje i další změny! PŘEHLED
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Česká pošta připravuje řadu změn, které by měly zefektivnit její služby. Představila je ve středu na svých webových stránkách. Zaměří se například na pobočky, z nichž čtyři stovky přesune na nová místa, anebo na úspěšnější doručování balíčků.

Státní podnik označil svou proměnu za největší za poslední desetiletí. Proces transformace, který započal loni, by měl trvat tři roky. Cílem je zefektivnění fungování, zajištění lepších služeb pro zákazníky nebo zlepšení podmínek pro zaměstnance. Změny se tak dotknou mnoha oblastí.

Pobočky

"Část poboček převádíme na třetí subjekty v rámci projektu Pošta Partner, přičemž cílovým stavem by mělo být 1500 franšíz, provozovaných obcemi, fyzickými či právnickými osobami," uvedl ředitel divize státní poštovní služby Miroslav Štěpán.

"Přemýšlíme také například nad přesunem zhruba 400 poboček na nová, vhodnější místa. Například do obchodních a byznys center," doplnil a dodal, že pošta plánuje rozšířit také tzv. Balíkovny. Cílem by měl být výdej balíků expresní službou nejen na poštách, ale i mimo pobočky ve smluvních provozovnách.

Související obsah

"Jejich umístění bude tam, kde je velká koncentrace zákazníků. V současnosti hledáme vhodného partnera, se kterým bychom na provozu externích výdejních míst spolupracovali," vysvětlil Štěpán.

Balíky

Služba Balík do ruky je jednou z nejkritizovanějších ze strany zákazníků České pošty. Od transformace si podnik slibuje nárůst úspěšnosti této služby nad 90 procent. "Plánujeme posílení doručovací sítě ve spolupráci se start-upovými partnery či zavedeme digitální komunikaci při doručování balíků," vysvětlil ředitel divize logistické služby Petr Cinkl.

"Plně digitalizovaní při komunikaci se zákazníky budeme v roce 2021," upřesnil. Plánované změny by měly také výrazně zjednodušit práci doručovatelů balíků.

Zaměstnanci

Cílem transformace je i zlepšení podmínek pro zaměstnance České pošty. "Připravujeme nové programy pro kariérní růst a v neposlední řadě narovnáváme nevyhovující platové podmínky. V současné době se nám podařilo dohodnout se s odbory a od 1. dubna našim zaměstnancům zvýšíme mzdy," uvedl ředitel divize finančích služeb Martin Paruch.

V únoru Česká pošta zavedla systém dvourychlostního doručování. Podrobnosti se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz