Zahraničí

Bizarní situace! Slovenští poslanci blokují parlament, tráví tam i noci

Neuvěřitelnou situaci řeší slovenský parlament. Skupina nezařazených poslanců se snaží zabránit svolání mimořádné schůze. Nastěhovali se přímo k řečnickému pultu, kde tráví i noci.

V pyžamech a se spacáky přímo v jednacím sále - šestice vzbouřenců už druhý den odmítá uvolnit řečnický pult a brání tak slovenské Sněmovně v práci. A dokonce tam i přespávají. Zbytek poslanců i předseda parlementu tak museli ve středu ráno jen bezmocně přihlížet.

"Rebelové" chtějí blokací Sněmovny zabránit svolání mimořádné schůze, na které by měli poslanci těsně před volbami schvalovat balíček změn. Jde například o zvýšení přídavků na děti, nebo zavedení třináctých penzí. Příští vládu by to stálo téměř dvacet miliard korun. S tím ale někteří nesouhlasí.

Související obsah

"Je to cirkus, čekám na rozuzlení," vyjadřují se ostatní poslanci k neobvyklému chování svých kolegů. "Nejsem z toho nadšený, že takto končíme volební období," tvrdí. Padlo už i trestní oznámení. Rebelové ale ustoupit nechtějí a žádají, aby spor rozhodl ústavní soud.

Eva Chaloupková, Viktor Serebrjakov, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz