Zahraničí

Všude byla krev, lidé leželi na zemi, popsal masakr v Hanau svědek

Německo se vzpamatovává z děsivého masakru, při kterém střelec na dvou místech zabil celkem devět lidí. Následně policie objevila dvě těla, jedno z nich má patřit útočníkovi. Ten měl ve svém bytě zanechat dopis, který má odhalovat pravicové motivy.

Podle portálu Bild.de byl podezřelý identifikován jako Tobias R. a zřejmě zanechal dopis, ve kterém se ke všemu přiznává, jeho názory jsou zmatené, mnohé mají mít pravicovou povahu.

Policie potvrdila, že útočník zabil při útoku na dva bary, kde se kouří vodní dýmky, celkem devět lidí, identitu obětí ale nekomentovala. Podle Bild.de jsou mezi mrtvými Kurdové.

Strašlivé okamžiky nyní popisují očití svědci. Ismael Ünaldi, který šel kolem baru krátce před střelbou se svými dětmi, uvedl, že viděl před barem postávat dva muže.

"Čekali tam dva muži a připadalo mi, že to (útok) odložili o šest až sedm minut, protože jsem šel kolem se svými dětmi. Já i děti jsme měli dobrou náladu. Bydlím asi 100 metrů odsud, když jsem vylezl nahoru, uslyšel jsem pět, šest, sedm výstřelů," popsal Ünaldi pro agenturu APTN.

Související obsah

Syn majitele baru, kde se střílelo, Can-Luka Fresnna uvedl, že je zcela zděšen a že si nedokáže představit, že se něco takového událo zrovna v Hanau. "Byl to masakr, běsnění, krev byla všude, lidé leželi na zemi," cituje agentura Enex Fressnu.

Útočník pak střílel ještě na jednom místě, než se dal na útěk. Policie dostala tip na to, kde se nachází vozidlo, kterým pachatel unikl. Okolí bylo následně uzavřeno, přímo do bytu podezřelého vtrhla policejní jednotka.

Na místě našli policisté dvě těla. Jedno podle police patrně patří útočníkovi, druhé podle portálu Bild matce útočníka. Policie zatím motiv útoku nepotvrdila.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz