Krimi

Útok v pelhřimovské nemocnici! Senior nožem pobodal pacienta

Krvavé drama se odehrálo ve čtvrtek kolem sedmé ráno v nemocnici v Pelhřimově. Jeden z pacientů na lůžkovém oddělení kapesním nožem pobodal svého 63letého spolubydlícího. Podle mluvčí pelhřimovské nemocnice útoku předtím nic nenasvědčovalo.

Dvaasedmdesátiletý muž na pacienta, se kterým sdílel pokoj na lůžkovém oddělení, zaútočil prý bez zjevného důvodu. Oba muži byli prý při nástupu do nemocnice klidní a nebyl důvod dělat jakákoli předběžná opatření.

"Zřejmě došlo k nějakému okamžitému psychickému pominutí," řekla Petra Černo, mluvčí nemocnice v Pelhřimově. Mladší ze seniorů naštěstí podle mluvčí neutrpěl nijak závažná zranění a byl hned na místě ošetřen. Podle policistů ho 72letý útočník bodl do ruky.

Související obsah

"K incidentu došlo včera před sedmou ráno v lůžkové části pelhřimovské nemocnice. Dvaasedmdesátiletý muž zde bez zjevných příčin napadl svého 63letého spolubydlícího kapesním nožem, kterým mu způsobil zranění na předloktí pravé ruky," řekl policejní mluvčí David Linhart.

Útočník byl převezený na odborné vyšetření do Psychiatrické nemocnice Jihlava. Příjem rozrušeného pacienta potvrdila i primářka Dagmar Dvořáková. Útok vyšetřují pelhřimovští kriminalisté.

Související obsah

Pomatený pacient je podle policie podezřelý z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za který v případě uznání viny a odsouzení může za mřížemi strávit až tři roky.

Podobné útoky jsou prý výjimečnou záležitostí, nelze však dokonale kontrolovat, jaké předměty mají pacienti u sebe. Podle mluvčí pelhřimovské nemocnice je tomu tak hlavně proto, že pacientům často nosí jídlo a různé dárky jejich blízcí.

Související obsah

Pamatuje i případ muže, který si v termínu hospitalizace přinesl do nemocnice pistoli a plánoval si ji po dobu nemocničního pobytu nechat u sebe. To mu však pracovníci nemocnice z pochopitelných důvodů rozmluvili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz